انجمن سرود - نمایش:
مهارت خواندن مورد توجه تعداد زیادی از نوجوانان است. این مهارت اگر به درستی پرورش یابد می‌تواند هنری مانا در زندگی فرد باشد. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف شناخت و پررش صداهای مستعد اقدام به تاسیس انجمن سرود و نمایش کرده است. انجمنی که در کنار آموزش خواندن، آشنایی با فرم و ریتم موسیقی، تلاش دارد تا این هنر را از طریق فعالیت گروهی و تلفیق آن با هنر نمایش به عنوان سبکی مورد توجه نوجوانان، ترویج دهد. در حال حاضر انجمن سرود نمایش - کانون با بسترسازی لازم، دوره‌های آموزشی خود را در سراسر کشور برگزار می‌کند و نخستین مهرواره سرود – نمایش با نام «سرود آفرینش» با حضور 300 گروه و بیش از 4500 نفر نوجوان در سال 98 برگزار شد.
 
اهداف انجمن:
کشف، پرورش و معرفی استعداد اعضاء در زمینه سرود
برنامه‌ریزی در جهت آموزش و توانمند‌سازی اعضاء و مربیان مراکز فرهنگی هنری
پرورش نگاه هنرمندانه در اعضاء
توسعه و ترویج سرود و ترویج فعالیت‌های گروهی در بین نوجوانان
ایجاد فضای امن برای تعامل و تبادل تجربه و اطلاعات
ایجاد بانک اطلاعاتی از سرود و استعدادها و هنرمندان این حوزه
سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و تولید محتوا در حوزه سرود
 
شرایط عضویت:
در یک تقسیم‌بندی کلی اعضای انجمن سرود – نمایش به دو دسته وابسته و پیوسته تقسیم می‌شوند. 
اعضای وابسته: تمامی افرادی که در کارگاه‌های تخصصی و دوره‌های آموزشی انجمن چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی شرکت کرده و گواهی نامه اخذ کرده‌اند به عنوان عضو وابسته به حساب می‌آیند.
اعضای پیوسته: افرادی که دارای رتبه‌های اول تا سوم سرود در جشنواره استانی، منطقه‌ای و یا کشوری کانون باشند در کنار افرادی که حداقل در پنج برنامه به اجرای سرود به صورت حرفه‌ای شرکت داشته‌اند به علاوه افرادی که حداقل دو سال عضو وابسته بوده و مدارک معتبر دوره‌های آموزشی مورد تایید انجمن سرود کانون را داشته باشند، عضو پیوسته هستند.