انجمن عکاسان نوجوان

عکاسی یکی از رشته‌های مورد علاقه نوجوانان امروز است. با توسعه شبکه‌های اجتماعی که بر مبنای تصویر هستند و تاثیری که عکس، در روابط اجتماعی موثر بین نوجوانان دارد، ضرورت و اهمیت توجه به پرورش استعدادهای نوجوانان در این حوزه، دو چندان شده است. بر این اساس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور کشف و پرورش استعدادهای عکاسی، با استفاده از نظرات اساتید فن، اقدام به تشکیل انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرده است. تشکلی عضو محور، متشکل از اعضا نوجوان و اعضاء ارشد علاقمند مراکز فرهنگی هنری که تحت سیستم آموزشی منظم و هدفمند قرار گرفته و با نگاهی خلاق و جستجوگر به کسب مهارت عکاسی می‌پردازند.

 

اهداف انجمن:

  • کشف، پرورش و معرفی استعداد اعضاء در زمینه عکاسی
  • برنامه‌ریزی در جهت آموزش و توانمند‌سازی اعضاء و مربیان مراکز فرهنگی – هنری
  • پرورش نگاه خلاق و جستجو‌گر در اعضاء
  • توسعه و ترویج عکاسی و کاربرد آن در زندگی
  • ایجاد فضای امن برای تعامل و تبادل تجربه و اطلاعات
  • ایجاد بانک اطلاعاتی از عکاسی و عکاسان کانون

 

انواع عضویت در انجمن:

در یک تقسیم‌بندی کلی اعضای انجمن شعر به دو دسته وابسته و پیوسته تقسیم می‌شوند.

 

  1.    اعضای وابسته: افرادی که در کارگاه‌های تخصصی و دوره‌های آموزشی انجمن شرکت کرده و گواهی نامه اخذ کرده‌اند و همچنین اعضای فعال مراکز فرهنگی هنری که دارای اثر خلاق در زمینه عکاسی هستند عضو وابسته به حساب می‌آیند.
  2. -    اعضای پیوسته: افرادی که دارای رتبه‌های اول تا سوم عکاسی در جشنواره استانی، منطقه‌ای و یا کشوری کانون باشند در کنار افرادی که آثار آن‌ها حداقل در پنج نمایشگاه عکس به صورت حقیقی و یا مجازی به نمایش داده شده باشد به علاوه افرادی که حداقل دو سال عضو وابسطه بوده و مدارک معتبر دوره‌های آموزشی مورد تایید انجمن عکاسان نوجوان کانون را داشته باشند عضو پیوسته به حساب می‌آیند.