• 1402/03/02 - 08:34
  • تعداد بازدید: 117
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
نماینده مردم رامسر، تنکابن، عباس آباد:

توسعه فعالیت‌های حوزه کودک درگرو ایجاد زیرساخت‌های خلاق و هوشمند

نماینده مردم رامسر، تنکابن، عباس آباد در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران گفت: توسعه فعالیت‌های حوزه کودک درگرو توسعه زیرساخت‌های خلاق و هوشمند است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حامد فاضلی کبریا در نشست هم‌افزایی با شمس‌الدین حسینی، نماینده مردم  رامسر، تنکابن، عباس آباد در مجلس شورای اسلامی که با حضور فرماندار و دیگر مسؤولان شهرستان رامسر، عباس آباد و تنکابن در مرکز فرهنگی هنری رامسر صورت گرفت؛ درباره ایجاد شتاب‌دهنده(استارتاپ)های  گردشگری حوزه کودک و نوجوان در رامسر بحث و گفت‌وگو شد.

شمس الدین حسینی، ضمن قدردانی از ایده نو و تاسیس دبیرخانه ثابتِ کسب و کار کودک و نوجوان در کانون پرورش فکری رامسر گفت: لازم است از ظرفیت‌های مختلف فرهنگی بومی و محلی منطقه برای توسعه این طرح بهره برد. 

حسینی با تاکید بر این‌که؛ مرکز کسب و کار از طریق حکمرانی هوشمند و طراحی فرایند اجرایی و تعامل موثر و کیفی با وزارت و نهادهای گردشگری می تواند، گام موثری در تحول کشور و منطقه بردارد، افزود: کودکان امروز انسان‌های متفاوتی هستند و بر همین اساس می‌بایست زیرساخت‌های فیزیکی و محتوایی  لازم برای توسعه فعالیت‌ و برنامه‌های پرورشی مهیا شود. 

نماینده مجلس در همین راستا از حمایت خود نسبت به برگزاری این رویداد فرهنگی با هم افزایی دستگاه‌های دولتی خبر داد و درعین حال از کانون خواست با توجه به اینکه رامسر به عنوان شهر دوست‌دار کودک مطرح شده است ؛ می‌توان برخی از برنامه‌های ‌ استانی و ملی کاتون پرورش فکری را در این شهرستان برگزار شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران  نیز با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موثر و قوی مراکز کانون در غرب استان، بیان داشت: قطعا حمایت‌های مسؤولان شهری، در توسعه برنامه‌ها و اهداف مورد نظر در حوزه کودک و نوجوان، موثر خواهد بود.

حامد فاضلی با مهم خواندن خلاقیت به عنوان یک مولفه اساسی در حوزه تعلیم و تربیت اضافه کرد: فعالیت‌هایی مانند نجوم در کانون پرورش فکری بسیار موثر  است و با حمایت از توسعه این گونه فعالیت‌ها می‌توان در مسیر نیل به اهداف تربیتی و پرورش خلاقیت‌ها گام‌های بهتری برداشت.

وی همچین با معرفی مجموعه کانون زبان ایران با عنوان تنها موسسه دولتی آموزش زبان‌های خارجی، اظهار کرد: کانون زبان ایران در استان با تدریس ۸ زبان زنده دنیا توانسته است، توفیقات قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

ابراهیم شیرود عشوریان فرماندار رامسر، نیز با اشاره به این‌که کانون نقش مهمی در کیفیت بخشی و رشد خلاقیت و تقویت هوش کودکان و نوجوان دارد، بیان کرد: نگاه مثبت و عدالت محور کانون به شهرها و روستاها به منظور توسعه خدمات فرهنگی و تربیت کودکان برای آینده بهتر، قابل تقدیر است.

وی اظهار داشت: در شهرستان رامسر ظرفیت برگزاری رویدادهای جهانی و ملی کودکان و نوجوانان وجود دارد و برگزاری رویدادهای فرهنگی می‌تواند باعث شکوفایی متمایز و متفاوتی در شهرستان شود.فرماندار رامسر با اعلام حمایت از کانون تصریح کرد: تعمیر سالن سینمای مرکز رامسر و اختصاص ماشین سیار روستایی و تاسیس مرکز نجوم با حمایت بخش خصوصی و دولتی در دستور کار این فرمانداری قرار دارد.

در ابتدای این نشست، مسؤول کانون رامسر، ضمن ارایه گزارشی از نخستین شتاب‌دهنده ویکند گردشگری کودک و نوجوان با توصیف فرایند پیش رو گفت.

فاطمه نعمتی سارخانلو  افزود: برآنیم تا با توسعه انسانی و اقتصاد فرهنگی در عرصه کودک و نوجوان گام نوینی در بیان فکری زیست بوم برداریم بر همین اساس، کارگروه کسب و کار و کارآفرینی مرکز رامسر، متشکل از دو گروه اساتید حوزه اقتصاد و کسب و کار  و گردشگری توانسته است؛ ۲۰ ایده نوین در راستای حل مسائل گردشگری و تولید درآمد ارایه کند که شیوه‌نامه آن در سه گام طراحی و بعد از ثبت‌نام از کودکان و نوجوان در سه منطقه عباس‌آباد، تنکابن و رامسر کار خود را آغاز کند..در این نشست روسای آموزش و پرورش تنکابن، عباس آباد، و معاون آموزش و پرورش شهرستان رامسر نیز حضور داشتند که به بیان نظرات خود پرداختند. همچنین  مدیران  آموزش و پرورش تنکابن و عباس آباد با تاکید بر نقش مهم کانون در حوزه تعلیم و تربیت از فعالیت‌های این نهاد فرهنگی قدردانی کردند و همچنین خواستار تاسیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در  عباس آباد شدند.

کلمات کلیدی

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت

سامانه ی گفتگوی آنلاین