شورای نظارت بر اسباب بازی
شورای نظارت بر اسباب بازی

با توجه به اهميت موضوع اسباب بازي،دست اندركاران امور فرهنگي برآن شدندتا دست يابي كودكان به اسباب بازي هاي مناسب را فراهم سازند . در همین راستا شواری عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 1377/4/16 اساسنامه شورای نظارت بر اسباب بازی را تصویب و جهت اجرا به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابلاغ نمود.


مشاهده
مرکز ملی اسیتژ ایران
مرکز ملی اسیتژ ایران

مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۵۱ تقاضای عضویت خود را به سازمان بین المللی اسیتژ ارائه نمود و در سال ۱۳۵۲ کانون به عضویت این سازمان بین المللی درآمد. از آن سال تا کنون ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با پرداخت حق عضویت سالانه ، نماینده رسمی سازمان بین المللی اسیتژ در ایران می باشد.


مشاهده
کانون زبان ایران
کانون زبان ایران

کانون زبان ایران به عنوان قدیمی‌ترین و بزرگترین مؤسسه‌ی آموزش زبان‌های خارجی در ایران و خاورمیانه در 31 استان و 131 شهر با بیش از 290 مرکز آموزشی و بیش از 1200,000 زبان آموز در هر سال، در زمینه‌ی آموزش زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی، ایتالیایی ، روسی، چینی،ترکی استامبولی،فارسی و همچنین تولید محصولات آموزشی وکمک آموزشی در زمینه آموزش زبان های خارجی و آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان فعالیت می کند.


مشاهده
موزه تاریخ
موزه تاریخ

این بنا به منظور خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان و با عنوان کتابخانه در یکی از محلات قدیمی تهران (میدان شهدا، خیابان افروز) شروع به کار کرد و پس از تغییراتی در طراحی داخلی، از سال ۱۳۶۵ به عنوان موزه تاریخ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور طرح مسائل تاریخی و همین‌طور بستری برای ارائه آثار تولیدی مرکز تجربیات هنری کانون، آغاز به کار کرد


مشاهده
كتابخانه مرجع
كتابخانه مرجع

كتابخانه مرجع كانون یك كتابخانه تخصصی است، كه درباره ی ادبیات، هنر، و تعلیم و تربیت با موضوع محوری كودك و نوجوان فعالیت می كند. کتابخانه‌ی مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۵۸ آغاز به کار کرده است. در سال ۱۳۷۰ آیین نامه كتابخانه مرجع تدوین شده است و از آن تاریخ با محور قرار دادن ادبیات و هنر كودكان و نوجوانان منابع خود را سازماندهی و گردآوری كرده است.


مشاهده
موزه کودک و نوجوان
موزه کودک و نوجوان

موزه کودک کانون در ۲۰ مهر سال ۱۳۷۹ در مساحتی به وسعت ۵۰۰ مترمربع تاسیس شد و در نوزدهمین سال فعالیت خود بر اساس بازدیدها و نظارت‌های کارشناسی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با عنوان «موزه ملی هنر و ادبیات کودک» ثبت میراث فرهنگی کشور شد.


مشاهده
مرکز تجربیات هنری و ایده‌های نو
مرکز تجربیات هنری و ایده‌های نو

در این مرکز، هنرمندان در شاخه‌های مختلف هنری می‌توانند به تولید آثار تجربی و ایده‌های نو بپردازند. هدف عمده از تشکیل مرکز تجربیات هنری انجام پژوهش‌های عملی با استفاده از روش‌های مختلف و متنوع هنری برای دست‌یابی به شیوه‌های نوین ارایه در حوزه‌ی فعالیت‌های کانون مانند کتاب، فیلم، تئاتر، نمایشگاه و... تا مرز تولید است.


مشاهده
مرکز شناسایی و هدایت استعدادها
مرکز شناسایی و هدایت استعدادها

یکی از رسالت های کانون پرورش فکری کشف و هدایت استعدادها است. از جمله مهمترین برنامه های کانون می توان به تشکیل انجمن های مختلف علمی، فرهنگی و هنری در بازه های سنی مختلف به منظور استفاده از ظرفیت کودکان و نوجوانان خلاق و جهت دهی به استعدادهای آن ها اشاره کرد.


مشاهده
مرکز آفرینش های فرهنگی هنری
مرکز آفرینش های فرهنگی هنری

کار ساخت این مرکز بزرگ فرهنگی که از آن به عنوان بزرگ ترین مجتمع فرهنگی هنری ویژه کودکان و نوجوانان در ایران یاد می کنند در سال ۱۳۷۲به پایان رسید و به یکی از مهمترین مراکز برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها و همایش های داخلی و خارجی در حوزه فرهنگ ،ادبیات و هنر کودک و نوجوان و دیگر حوزه ها تبدیل شد.


مشاهده
پایگاه خبری کودک و نوجوان
پایگاه خبری کودک و نوجوان

وبگاه خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف اطلاع رسانی تخصصی در حوزه کودک و نوجوان بعنوان مرجع خبری این حوزه تشکیل شده است. این وبگاه زیر نظر اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت می کند.


مشاهده
سیفژ
سیفژ

سازمان بین‌المللی فیلم برای کودکان و نوجوانان (cifej) از 64 سال پیش فعالیت خود را با حمایت یونسکو آغاز کرد و در حال حاضر دفتر مرکزی این سازمان در ایران مستقر می باشد


مشاهده

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس:

تغییر نوع موس:

تغییر رنگ ها:

رنگ اصلی:

رنگ دوم:

رنگ سوم:

تماس باما

دسترسی به

میز خدمت الکترونیک

سوالات پرتکرار
شناسنامه خدمات شناسه دار
راهنمایی دریافت خدمات شناسه دار
راهنمای دیجیتال خدمات شناسه دار
بیانیه ها
نظرسنجی و تحلیل نظرسنجی ها
مشارکت و تصمیم گیری های الکترونیک
گزارش ها ،عملکرد و آمار
سامانه ملی رسیدگی به شکایات کانون
سامانه شفافیت
سامانه های کانون
واحد پاسخگویی و پشتیبانی از خدمات
آموزش غیر مستقیم فرهنگی،هنری، علمی و دینی در مراکز فرهنگی و هنری کانون
صدور مجوز پخش تیزر کودک ونوجوان
صدور تاییدیه فضای فرهنگی یا نمایشگاهی ویژه کودکان و نوجوانان
صدور مجوز تولید اسباب بازی
صدور مجوز واردات اسباب بازی
برگزاری نمایشگاه و جشنواره حوزه کودک و نوجوان
login

سامانه ی گفتگوی آنلاین