• عنوان سوال
    جزییات
  • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور توانمندسازی فرهنگی کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار یا بهبود شرایط روحی خانواده های مناطق آسیب دیده از سوانح و حوادث غیرمترقبه کاروانی از مربیان جهادی کانون را در قالب پیک امید جهت ارائه خدمات تخصصی کانون در محل و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی به این مناطق اعزام می کند .
  • در شرایط بحران بیماری کرونا، امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان چه خدماتی را به کودک ونوجوان ارائه می کند؟ در پی شیوع بیماری کرونا از آغاز طرحی با عنوان «پیک امید مجازی» ایجاد شد تا برخی از فعالیت‌ها و تولیدات آموزشی داوطلبانه و جهادی مربیان خود را از طریق سایت‌های https://omid.kpf.ir/ و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی در اختیار کودکان و نوجوانان ایرانی قرار گیرد.
  • مراکز کم‌برخوردار که امکان فعالیت کانون در آنها میسر نبوده، شناسایی می‌شوند و کاروان‌های پیک امید به‌صورت طرح‌های چند روزه که به‌طور معمول یک‌هفته‌ای است، در آن مراکز مستقر می‌شوند. علاوه بر حضور تماشاخانه سیار و کتابخانه‌های سیار، مربیان عازم مناطق می‌شوند و انواع فعالیت‌های نمایش فیلم، فعالیت‌های فرهنگی و ساخت کتابخانه روستایی را انجام می‌دهند.اما در مواردی که به دلیل شیوع کرونا امکان اعزام این گروه‌های جهادی و کاروانی نیست، طرح «پیک امید مجازی omid.kpf.ir » را برای کودکان برنامه‌ریزی و اجرا شد تا کانون بتواند از طریق فضای مجازی برنامه‌ها را اجرا و پیگیری کند.
  • پیک امید مجازی شامل فعالیت‌های داوطلبانه و جهادی مربیان به شکل آموزش‌های مجازی با تولید فایل‌هایی است که برای گروه‌های مختلف، قابل آموزش باشد. این پیک در حوزه‌های مختلفی مانند قصه‌گویی، انیمیشین، ساخت انواع کاردستی‌ها، آشنایی با حوزه ادبیات و شعر، آموزش‌های ادبی، شعر، داستان‌نویسی و فعالیت‌هایی که متناسب با کودک ونوجوان است، فعالیت می‌کند.
  • تماشاخانه سیار هم‌پای پیشرفت‌های فناوری دیگر، تنها یک صحنه برای اجرای تئاتر کودک و نوجوان نیست و با استفاده از امکانات نوین صدا و تصویر، امکان نمایش فیلم برای کودکان و نوجوانان را نیز فراهم کرده است. تماشاخانه سیار در خدمت کاروان پیک امید است و با حضور در مناطق محروم و مناطق بحران‌زده از سیل و زلزله در قالب طرح «پیک امید و مهربانی» در کنار کودکان و نوجوانان شهرها و روستاهای کم‌برخوردار و آسیب‌دیده از حوادث طبیعی بود و مربیان کانون در کنار این تریلی مجموعه‌ای از فعالیت‌های کانون را در اختیار این بچه‌ها قرار می‌دادند. در حال حاضر کانون با افزایش تعداد تریلی‌های سیار، هم امکان تماشای فیلم و تئاتر برای تعداد بیشتری از بچه‌ها را در گوشه گوشه سرزمین ایران فراهم می‌کند هم بر تعداد گروه‌های نمایشی فعال در عرصه تئاتر کودک و نوجوان خواهد افزود و حمایت کانون از این گروه‌ها را درپی خواهد داشت.

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت